צילום: אפי שריר שלושה תושבי אום אל פאחם, חוסאם, אחמד ועבד אלחמיד אלבויראת, הגיעו, כך על פי כתב האישום, יחד עם אדם נוסף למכלאת הבקר של קיבוץ עין השופט בשעת לילה, חתכו את שרשרת השער וגנבו 40 עגלים בשווי 320,000 שקלים.

לאחר מכן חתכו הגנבים גדר סמוכה והובילו דרכה את העגלים דרך שטחי מרעה הנמצאים מזרחית לגלעד וגבעת נילי, עד שהגיעו לאום אל פאחם. בשעות הבוקר המוקדמות הובלו העגלים למכלאה השייכת לעבד אלחמיד אלבויראת. בשעות הערב של אותו היום שחטו חוסאם ועבד אלחמיד, את העגלים שגנבו ללא בדיקת וטרינר.

מספר שעות מאוחר יותר הגיעה המשטרה, ועבד אלחמיד שהבחין בשוטרים, ניסה להעלים ראיות בכך שהעביר שקית ובתוכה מספרי האוזן של העגלים השחוטים לאשתו, על מנת שזו תחביא אותה ברכב בו ישבה.

במהלך המשפט תיאמו הנאשמים גרסאות, שינו גרסאות ונתנו אליבי מפוברק לשוטרים.

שופט בית המשפט המחוזי, יונתן אברהם: "הפסיקה המאוחרת, מדגישה את הצורך בענישה מחמירה ומרתיעה נוכח מה שהפך להיות מכת מדינה. יתר על כן, בהתחשב בתעוזה בה נקטו המערערים, היקף התופעה, היקף הגניבה ושוויה וכן בעובדה כי לא הביעו חרטה, אין מדובר בענישה מחמירה כלל". כאמור, על השלושה נגזרו שנתיים וחצי מאסר בפועל, 10 חודשי מאסר על תנאי, וקנס של 30,000 שקל.