צילום: אלי אלגרט ארבע יריות נורו בסוף השבוע שעבר לעבר רכבו של ראש המועצה הממונה של טורעאן, יעקב זהר. שני קליעים פגעו בתא המטען של הרכב, ולראש המועצה הוצמדה אבטחה משטרתית צמודה. שלושה חשודים נעצרו בחשד לביצוע המעשה, ומעצרם הוארך.

יעקב זהר מונה לתפקיד ראש מועצת טורעאן באוגוסט 2008, בעקבות משבר חמור אליו נקלעה המועצה, שבשיאו עמד הגירעון שלה על 38 מליון שקל. מאז פעל זהר בחריצות לצמצום הגירעון, והביא אותו לרמה של 23 מיליון שקל בלבד. בנוסף, שקד על פיתוח התשתיות בעיר, הקמת בית ספר, גני ילדים, שיפור התאורה והצבת מצלמות אבטחה נגד ונדליזם. "אם אני אצטרך למנות את כל מה שעשיתי בטורעאן, אצטרך חצי שעה", אמר זהר. אך מסתבר שלא כל תושבי טורעאן אוהבים את פעילותו.

"זה היה בשעות אחר הצהריים", שיחזר זהר, "עמדתי כבר לצאת מבניין המועצה אך התעכבתי אצל המזכיר, ולפתע שמעתי יריות מבחוץ. שני קליעים פגעו בתא המטען ושניים פגעו בקיר התחנה לאם ולילד הנמצאת בסמוך. מאז הצמידה לי המשטרה אבטחה 24 שעות ביממה. מצד שני קיבלתי עשרות, אם לא מאות, טלפונים מתושבי טורעאן שחיזקו את ידיי ואמרו לי להמשיך בדרך שלי ולא להיכנע".

כבר למחרת עצרו שוטרי משטרת נצרת שלושה חשודים, תושבי הכפר, בגילאי 20-50. במהלך חיפוש שנערך בבתי החשודים נופצה שמשה באחת הניידות, וכוח המשטר עצר במקום צעיר כבן 20 החשוד במעשה. במהלך החיפושים נמצא אקדח באחד הבתים.

מפקד תחנת נצרת, שמעון בן שבו: "כל החשודים הובאו בפני שופט ומעצרם הוארך".