צילום: חגי אהרון משפטו של רומן זדורוב, המואשם ברצח התלמידה תאיר ראדה ז"ל, הגיע לישורת האחרונה. שלב הסיכומים התקיים השבוע, וכעת ניתן רק להמתין להכרעת הדין. בשורה התחתונה אין ממצאים חד משמעיים הקושרים את זדורוב לזירת האירוע, פרט להודאה שמסר במשטרה והשחזור שביצע.

רומן זדורוב, תושב קצרין שעסק בריצוף בבית הספר נופי גולן, נחשד על ידי המשטרה כמי שרצח את תלמידת בית הספר, תאיר ראדה. המשטרה יצאה בהודעה דרמטית לאחר שזדורוב הודה ושחזר את הרצח, אולם מיד לאחר ההודעה החלו להתעורר הספקות לגבי אמינותה, משום שהיא לא נתמכה בממצאים ברורים מזירת האירוע. זדורוב חזר בו מההודאה וטען כי הוא חף מפשע ושההודאה הוצאה ממנו תחת לחץ, וגם משפחתה של ראדה הביעה ספקות.

המשטרה והפרקליטות לעומת זאת שמו את כל יהבם על כך שזדורוב הוא הרוצח האמיתי.

עורך הדין דוד שפיגל ייצג את זדורוב במשפט. בשיחה שהתקיימה עמו לאחרונה הוא טען כי למרות כל המאמצים שנעשו על ידי התביעה, רשימת העדים הארוכה והמומחים שהובאו, לא הוצגו בפני בית המשפט שום ממצאים הקושרים את זדורוב לזירת הרצח, פרט לטביעת נעל שגם עליה יש חילוקי דעות. ומצד שני, טוען שפיגל, זירת הרצח הכילה ממצאים רבים שאינם שייכים לזדורוב ושאשר לא נבדקו.

פרשת הרצח זיעזעה את המדינה, לפני כשש שנים. ודאות המשטרה מול ספקות המשפחה, טענות על ניצול חולשה של עולה חדש וחשיפה תקשורתית חסרת תקדים, כל אלו הפכו את הרצח והמשפט שבעקבותיו לטעונים ורגישים. כעת לא ניתן אלא להמתין לפסק הדין של השופטים, אשר בפניהם מוטלת עבודה לא פשוטה.