צילום: צביקה טישלר מכתב אשר הגיע לביתו של אחד ממקורביו של ראש עיריית צפת, אילן שוחט, הכיל איום על חייו של ראש העירייה. למכתב צורפו תמונת ראש העירייה יחד עם כדור M16. ראש העירייה הגיש תלונה במשטרה, אך סירב לקבל אבטחה צמודה.

בסוף השבוע שעבר זכה ראש עיריית צפת, אילן שוחט, לכבוד המפוקפק להצטרף לרשימה הארוכה של ראשי ערים שאיימו על חייהם. עם קבלת המכתב הגיש ראש העירייה תלונה במשטרת צפת, וזו פתחה בחקירה. במשטרת מרחב הגליל התקיימה הערכת מצב ובה הוחלט להגדיר את ראש העירייה כמאוים בדרגה במחייבת אבטחה, אך שוחט מסרב כאמור לקבל אבטחה צמודה. בשלב זה ננקטו צעדים להגברת בטחונו על ידי המשטרה, ומפקד משטרת צפת, רפ"ק רן אופיר, סירב להרחיב בנושא, ואמר רק שהתקיימה הערכת מצב וננקטים הצעדים המתחייבים.

גורמים בעירייה מעריכים כי צעדים שונים בהם נוקט ראש העירייה, העלולים להביא לפגיעה בכיסם של בעלי אינטרסים בעיר, הם שהביאו לאיום על חייו. אפשרות אחת היא התוכנית להפרטת השוק העירוני, העשויה לפגוע באינטרסים כלכליים של גורמים בעיר. אפשרות אחרת היא הניסיון להדק את האכיפה בתחום התכנון והבנייה, אחרי שנים של מדיניות רופסת בנושא.

שוחט, לפחות על פי הצהרותיו, לא נבהל מהאיומים. בעקבות המקרה הוא אמר: "האיומים לא ירתיעו אותי. הם רק מוכיחים לי פעם נוספת שאנחנו בדרך הנכונה. כבר היו איומים בעבר על חיי, שכללו מכתבי נאצה, ולאחרונה אף נוקבו צמיגי מכוניות של בכירים בעירייה. אנחנו נמשיך באכיפת החוק ולא נירתע", מבטיח.