צילום: תם בר אילן בתוך פחות משבועיים הוזעקו מכבי האש לטפל בשתי שריפות גדולות, שהשתוללו בשני בניינים סמוכים באותו רחוב בצפת.

בשריפה שפרצה ביום ראשון בבניין מגורים ברחוב דוד אלעזר (שכונת עופר) נלכדו שישה בני אדם. ארבעה צוותים של כיבוי אש הצליחו לחלץ בשלב הראשון חמישה מהם, שסבלו משאיפת עשן - והלכוד השישי חולץ מאוחר יותר כשהוא סובל מכוויות קשות. כמו כן נפגע אחד הכבאים, רס"ר אוהד יוסף, בעת שהעביר את מסכת החמצן שלו לאחת הנפגעות שסבלה מחנק.

עכו: ניצל בזכות כבאים ומתנדב למכבי האש

"טיפסתי לקומה החמישית", סיפר השבוע יוסף, "ועברתי מדירה לדירה בתוך העשן הכבד. ביציאה מאחת הדירות הרגשתי שאני דורך על משהו וראיתי שזו אשה צעירה. פניה היו שחורות מפיח והיא היתה מחוסרת הכרה. החלטתי להעלות אותה לגג, כי הדרך לשם היתה קצרה יותר מהדרך למטה. השכבתי אותה על הרצפה ליד אחד הדוּדים, חתכתי אחד מהצינורות, שטפתי לה את הפנים וחבשתי על פניה את מסכת החמצן שלי. הרגשתי שהיא נושמת בקושי והיה ברור שהיא חייבת להגיע לכוחות של מד"א, שהמתינו למטה. לכן הורדתי את החולצה שלי, כרכתי אותה על פניי מסביב לאף ולפה וירדתי כך למטה, כשהיא על הגב שלי".הצעירה היא פאטמה חוראני (24) שמתגוררת בבניין עם אמה. "הרחתי ריח של שריפה", סיפרה השבוע, "והיתה לי הרגשה שהעשן מגיע מהדירה של השכן בקומה שמתחתיי. רצתי לפתוח את הדלת שלו אבל היא היתה נעולה. לא לקחתי בחשבון שאני אסמטית ואז פשוט התעלפתי. הדבר הבא שאני זוכרת זה שאני על הגב של אוהד, ושהוא נחנק ומשתעל. הבחור הזה פשוט הציל אותי".

יוסף פונה אף הוא בידי מד"א לבית החולים, שם טופל ושוחרר, אך סירב לחזור לביתו ושב למשמרת שלו בתחנת הכיבוי. כאמור, עשרה ימים קודם לכן פרצה שריפה בבניין מגורים באותו הרחוב. הבית היה ריק מיושביו ונסיבות השריפה עדיין נבדקות, אך מאחר שהאש פרצה בחדר כביסה, נראה כי מקורה באחד המכשירים במקום.