צילום: שרון צור ראש עיריית עפולה יצחק מירון מנסה לסיים את סאגת הנצחתו של ראש העירייה המנוח, שמשון שחורי ז"ל. לאחרונה נפגש מירון עם בני משפחתו של שחורי, במטרה לשכנע אותם להסיר את התנגדותם ולהסכים להחלטה של ועדת השמות לקרוא על שמו את רחוב השוק (הרחוב שבין מעגל התנועה של התחנה המרכזית למעגל התנועה הסמוך לסניף 'רמי לוי').

עפולה: משפחתו של ראש העיר הראשון שחורי מסרבת לקרוא על שמו את רחוב השוק

לפני כמה חודשים החליטה ועדת השמות של העירייה לשנות את שם רחוב השוק (הסמוך לשוק הישן) לשמו של שמשון שחורי ז"ל. המשפחה נתנה את הסכמתה לכך, אך כעבור זמן־מה התחרטה. בינתיים כבר הוגש שינוי השם לרשומות של משרד הפנים, ורחוב השוק נרשם בשמו החדש - רחוב שמשון שחורי. לפיכך, על פי התקנות, רק בעוד חמש שנים יוכלו בעירייה להחליף שוב את שם הרחוב.המשפחה דורשת כעת להנציח את ראש עיריית עפולה הראשון ברחוב גדול ומרכזי באחת השכונות החדשות בעיר, כי לדעתם רחוב השוק הוא רחוב קטן, זניח ולא ציר מרכזי ומשמעותי בעיר. "יש רחובות ראויים יותר", אמרה אלמנתו טובה ל'ידיעות העמק'.

כאמור, בפגישה ניסה מירון לשכנע את המשפחה להשאיר את שמו של שחורי ז"ל במקום רחוב השוק, והציג בפניהם את תוכנית הפיתוח הגדולה שיעבור האזור בתקופה הקרובה, שתהפוך את הרחוב למרכזי וחשוב. המשפחה ביקשה כמה ימים לחשוב על העניין בטרם תקבל החלטה.

במפות וברשומות כבר נקרא הרחוב על שם שמשון שחורי, אך בשטח עדיין ניצב שלט המציין כי זהו רחוב השוק. חבר ועדת השמות גדעון פורת מסר השבוע כי אם המשפחה תחזיר לראש העירייה תשובה חיובית, ייערך טקס שבו ייחשף השלט עם שם הרחוב החדש. כמו כן יוצב ברחוב לוח זיכרון, שיספר את פועלו של שחורי.

שמשון שחורי ז"ל היה ראש המועצה ה־11 של עפולה וראש העירייה הראשון שלה בין השנים 1978-1969. במהלך כהונתו קידם רפורמה בחינוך, הקים את המרכז הקהילתי 'בית אשכול', יזם את הקמת אזור התעשייה בעפולה עילית ואת הקמת הבריכה המחוממת בגבעת המורה. שחורי נפטר בספטמבר 2010.

מעיריית עפולה נמסר: "על פי הסיכום שהושג, המשפחה תיפגש עם ועדת השמות העירונית ותציג את השגותיה, כדי להגיע להבנות משותפות". אלמנתו של שחורי סירבה השבוע להתייחס לעניין.