צילום: עמותת בית שאן אוהבת חיות פעילי עמותת 'בית שאן אוהבת חיות' הפגינו בשבוע שעבר בכניסה לבניין העירייה, בטענה שהרשות לא עושה די כדי לסרס ולעקר חתולי רחוב. הרקע להפגנה היא דרישת הפעילים מהעירייה לקדם את התוכנית לעיקור ולסירוס של חתולי רחוב, שתמנע הַמלָטות ומוות של מאות גורים בשנה.

פעילים למען בעלי חיים זעמו: בקניון רצו לחלק דגי זהב כפרס לילדים

כמה פעילים של העמותה הגיעו לבניין העירייה ב־7:30 בבוקר, חסמו במשך למעלה מחצי שעה את הכניסה לבניין ומנעו מהעובדים להיכנס. אופיר בן־חמו, פעיל בולט במחאה, אף כבל את עצמו בשלשלאות לדלת הכניסה לבניין העירייה וקרא לעוברים ושבים ברמקול: "חובתה של העירייה לדאוג גם לרווחת בעלי החיים". פעילים אחרים עמדו עם שלטים שעליהם נכתב 'חתולים אינם הפקר' ו'תְעַקרו את הסבל שלהם'.עובדי העירייה שהגיעו לעבודתם ביקשו להיכנס לבניין, אך כשהבינו כי הפעילים אינם מתכוונים לאפשר להם לעבור, התיישבו בצד. עובד עירייה אחד התעמת עם המפגינים ואמר להם כי יש בעיות חשובות יותר מאשר לדאוג לבעלי חיים.

לאחר כחצי שעה הגיע למקום כוח מתחנת המשטרה המקומית, שכלל מספר שוטרים. הם ביקשו מהמפגינים להתפנות. בעזרת כלי מיוחד חתכו השוטרים את השלשלאות, שנקשרו לגופו של בן־חמו ולדלת הכניסה, ופיזרו את ההפגנה.

"לעירייה יש חובה מוסרית ובסיסית לטפל במצוקתם של חתולי הרחוב בשטחה", אמר בן־חמו לאחר ההפגנה. "אנחנו נמשיך להשמיע את קולם של חתולי הרחוב. זו לא המחאה האחרונה. אנחנו דורשים מהעירייה בפעם האלף: 'עַקרו את הסבל שלהם. בעלי חיים אינם הפקר".

מעיריית בית שאן נמסר בתגובה: "העירייה הגישה רק לאחרונה קול קורא (בקשה לתקציב) למשרד החקלאות לצורך מימון סירוס ועיקור חתולים ברחבי העיר. בכל מקרה ראש העיר רפאל בן שטרית הורה לשריין בתקציב העירייה לשנת 2017, שיאושר בתוך מספר שבועות, תקציב על סך 57,000 שקל לעיקור כ־ 500 חתולים. הפרובוקציות המשעשעות של אופיר בן חמו בעידודם של פעילי האופוזיציה לא מעלים ולא מורידים".