כשיבגני ברקמן יעלה על הדשא כדי להשתתף במשחק העונה של הליגה הלאומית, זאת תהיה סיטואציה מוזרה בשבילו ובשביל הקהל של הפועל נצרת עילית. מי שהוגדר בשנים האחרונות כסמל של נצרת עילית, ימצא את עצמו במדי הפועל כפר סבא נאבק ראש בראש מול האוהדים שהכי אוהבים אותו בעולם.

כל כך אוהבים, עד כדי כך שהתגובות ברשתות החברתיות כשנודע שיבגני עוזב את העיר היו ברובן מפרגנות וזה ממש לא מובן מאליו.

יבגני ברקמן (צילום: עוז מועלם)

יבגני שחקן בית ובימינו זה מצרך נדיר. כשיש לך שחקני בית בהרכב אז אתה מועדון כדורגל רציני וקשה לוותר על כזה נכס ולמרות זאת, רצינו בשבילו שיתקדם, אמנם ציפינו לקבוצה בליגת העל, אבל גם כפר סבא עם יומרות לעליית ליגה נראתה שדרוג. איש לא העלה בדעתו שנצרת עילית תתמודד על העלייה והרגשנו שאנחנו חייבים ליבגני על כל מה שנתן לקבוצה, אם הוא רוצה להתקדם, נאחל לו מכל הלב בהצלחה.

כל כך הרבה רגעים גדולים סיפק לנו יבגני לאורך השנים, כשמעמדת הבלם האחורי הוא כובש שערים רבים ומכריעים. הזכור מכולם הוא השער במספרת שכבש בטדי מול הפועל ירושלים, שער שלמעשה השאיר אותנו ליגה באותה עונה.

אבל זה לא השערים. יבגני היה הופך לסמל בעיר בה גדל גם אם לא היה כובש אפילו שער אחד. זאת המלחמה, הנשמה, זה להיות השחקן שעובד הכי קשה על המגרש, נצרת עילית עיר של פועלים, האוהדים יודעים להעריך עבודה קשה.

היום כשיבגני ברקמן יעלה לעבוד קשה על הדשא הוא יביט אל היציע ויראה הרבה פנים מוכרות, הרבה אנשים שאוהבים אותו, אבל הפעם הם בצד השני. זאת תהיה סיטואציה מוזרה לשני הצדדים, מסוג הדרמות שהן הסיפור האמיתי של הכדורגל. נשאר רק לקוות שבפרק הבא של הסיפור הוא ישוב לנצרת עילית כדי לשחק בשורותיה בליגת העל.