היום, ה-20 ביוני, הוא יום הולדתו ה־60 של מנהל מחלקת הספורט לשעבר במועצה האזורית הגלבוע, שלומי אייל ז"ל, שהלך השבוע לעולמו. אייל ז"ל, בן העיר נצרת עילית ובשנים האחרונות תושב מושב רמת צבי, היה סייף אולימפי בעבר שייצג את ישראל באולימפיאדת לוס אנג'לס 1984. לאחר שפרש מספורט מקצועני הקים בעמק יזרעאל מועדון סיף שהצליח מאוד. הוא גידל מאות ספורטאים, חלקם זכו להצלחה ברמה הארצית והיה למאמן נבחרת ישראל.

שלומי אייל ז"ל (צילום ארכיון: שרון צור) 

ביום שני בבית העלמין בנצרת עילית נערכה הלווייתו, כשמאות הלכו בדרכו האחרונה. הוא השאיר אחריו בני משפחה כואבים והמומים. "היום הוא היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה־60. במקום זה הוא נקבר בנצרת עילית עיר הולדתו, עם הנוף לעמק שהוא כל כך אהב", סיפרה דליה אייל, גרושתו של אייל ז"ל, "שלומי תמיד היה איש שאפתן וספורטאי מצטיין. היה לו המון יכולות והוא היה מאוד הישגי. תמיד לקח על עצמו פרויקטים ואהב לנהל. המון אנשים אהבו אותו. ראינו בלוויה ובמהלך השבעה כמה אנשים באו לחלוק לו כבוד וכמה אהבו אותו. המון ספורטאים הגיעו לפה, גם חניכים שלו מהעבר".

דליה נזכרה במשפט שבעלה לשעבר היה אומר כל הזמן: "הוא תמיד היה אומר שהוא לא מתאים לד.נ.א של האנשים כי היה הוא מאוד פרפקציוניסט, אומר הכל 'דוגרי' ולא פוליטיקאי ויש פער בהתנהלות שלו מול השאר. אולי אם היה נולד בעידן אחר היה לו יותר קל".

חברו הקרוב ותלמידו של אייל ז"ל המאמן הלאומי בסיף נתן אביטן: "כואב לי וקשה לי שאני לא חוגג איתו את יום הולדתו. חשבתי שנהיה ביחד עוד לא מעט שנים ונגדל יחד עוד דורות רבים של סייפים. אני מבטיח להמשיך את דרכו".