שער הניצחון שכבש אוהד רבינוביץ במשחק נגד הפועל אשקלון היה עוד רגע מכונן בקריירה של הקשר הצעיר שגדל במחלקת הנוער של הפועל נצרת עילית, המוליכה החדשה של הליגה הלאומית. זה היה שער שכולו ביצוע מושלם של שחקן עם יכולת טכנית גבוה, חוכמת משחק וראיית מרחב מצוינת, אבל גם שער שמסמל את ההתבגרות שלו כשחקן.

אוהד רבינוביץ. אין כמו בבית (צילום: צילום: שרון צור)

ב-12 באוגוסט 2014 שיחק רבינוביץ בפעם הראשונה בקבוצה הבוגרת של המועדון. זה היה משחק במסגרת גביע הטוטו נגד עירוני טבריה, שהסתיים בהפסד 1:3. לאחר המשחק סימן אותו המנכ"ל גיל ברעם כמי שנועד לגדולות בגלל שלוש סיבות: תעוזה, חוצפה ותשוקה.

מאז ירד הרבה גשם ב'גרין' ורבינוביץ’ הפך לצעיר עם פוטנציאל אדיר, שבעונה שעברה נמכר למ.ס אשדוד מליגת העל. בעיר הנמל הוא לא ממש הצליח להשתלב ובמחזור הרביעי של העונה הנוכחית חזר הביתה.

אמרים ש'אין כמו בבית' ואכן הוא התקבל ב'גרין' בזרועות פתוחות (המנהל המקצועי רועי כהן והמאמן ירון הוכנבוים נתנו לו בטחון וקרדיט) ומיד תפס מקום בהרכב הקבוצה. החצי שנה באשדוד עשתה משהו ל'מסי' של משפחת רבינוביץ (ככה האחים שלו מכנים אותו). משחקן שאהב את הכדור יותר מדי, הוא הפך לשחקן שפחות מחזיק בכדור. הוא בגדול מנסה ומשתדל לשחק בנגיעה ומהר.

רבינוביץ. חיוך כובש (צילום: שרון צור)

הוא שחקן שרץ הרבה, משקיע המון, נמצא כמעט בכל מקום במגרש ויש לו איכויות מקצועיות רבות, אבל היה חסר לו דבר אחד כדי שהוא יתפתח לשחקן מוביל – תכליתיות.

השינוי הגדול של רבינוביץ העונה הוא במספרים – ארבעה שערים במסגרת הליגה ועוד שנים במסגרת גביע המדינה. רבינוביץ פשוט הפנים ששחקן בעמדה שלו צריך להיות יותר תכליתי. לא רק לרוץ הרבה, לעשות גליצ'ים, לנסות להעביר עוד שחקן ועוד שחקן, אלא גם לכבוש וכמה שיותר - יותר טוב לו ולקבוצה שלו. כשהוא חזר הצוות המקצועי לא ספר אותו כשחקן שיכול לתת מספרים, ולכן כל שער שהוא כובש הוא יותר מבונוס.

המנכ"ל גיל ברעם. הראשון שזיהה (צילום: שרון צור)

הילד שברעם זיהה עוד כשהיה שחקן נוער כ'דבר הבא' הוא היום הכוכב החדש של 'גרין'. הוא משחק עם הספרה 23, שכולם יודעים בדיוק מי שיחק איתה – הכדורסלן שכונה 'אלוהים' מייקל ג'ורדון. אבל האמת היא שהוא משחק עם הספרה 23 לא בגלל שהוא אוהב את מייקל ג'ורדון וגם לא בגלל שהשנה יחגוג יום הולדת 23. פשוט ככה יצא. ממש במקרה. ואולי בכלל צריך להודות לאיש המשק שלומי אסולין.

23 הוא מספר של כוכב ורבינוביץ’ רק צריך להמשיך ביכולת הזו, לשמור על יציבות ולהמשיך להבקיע ולרוץ לקהל עם החיוך הכובש שלו.