הפועל נצרת עילית והפועל עפולה נפגשו הערב לאחד המשחקים הגדולים ביותר שידע האזור בשנים האחרונות - משחק ראש בראש על העלייה לליגת העל. 90 הדקות הגורליות הסתיימו בתוצאת תיקו 0:0, אבל זה היה משחק שייזכר לעוד הרבה שנים. כ-2,000 אוהדים צפו בו.

מי מביניהן תעלה לליגת העל? (צילומים: שרון צור)

הערב ב'גרין' נפגשו שתי היריבות הכי גדולות של האזור בעשור הנוכחי. זה היה מפגש טעון רגשית, כשלכל אחת מהן היה ברור שזה משחק שאסור להפסיד בו. זה היה מפגש שקיפל בתוכו דו קרב בין שני השוערים הטובים בליגה – אבי אבגי ורון שושן, מלחמת מוחות בין המאמן הכי מנוסה בלאומית ירון הוכנבוים לבין המאמן הכי לא מנוסה יגאל אנטבי, יריבות ספורטיבית בין שני ראשי רשויות שתומכים בכדורגל – רונן פלוט ואבי אלקבץ, דו קרב בין גיא דיין לאדריאן רוצ'ט וכמובן מלחמה בין אוהדים.

איתן וולבלום. משחק מצוין

נתנאל גולדמן. משחק ענק

עידן דוד נלחם בים כהן. שתי החמצות

לפני שריקת הפתיחה ערכה נצרת עילית טקס הוקרה לחלוץ הקבוצה בעבר יצחק (סעידו) אלמליח בן ה-55. הוא קיבל תשורה על פועלו מידי ראשי המועדון וראש העיר רונן פלוט. האחרון וראש עיריית עפולה אבי אלקבץ, שישב ביציע עם אוהדי עפולה, היו אורחי הכבוד במשחק.

עפולה פתחה טוב את המשחק, כשהיא מבססת את ההתקפות שלה על משחק מעבר מהיר והתקפות מתפרצות. לעומתה נצרת עילית החזיקה יותר בכדור, אך לא הצליחה לייצר מצבי הבקעה. המחצית הראשונה היתה יחסית שקולה, כשבשורות עפולה בולטים אדריאן רוצ'ט, נתנאל גולדמן וגרגץ יוריצה. בשורות נצרת עילית בלטו במחצית הראשונה איתן וולבלום, פדרו פטארצי, ים כהן ועופר ורטה.

תומר סויסה (משמאל). אכזב

אדריאן רוצ'ט. היה טוב במחצית הראשונה

אבי אבגי. לראשונה בפלייאוף העליון לא ספג

המנהל המקצועי של הפועל נצרת עילית רועי כהן. עוד נקודה בדרך לעלייה

במחצית השנייה נצרת עילית היתה טובה יותר, והצליחה לייצר מספר מצבי הבקעה טובים. אלו היו דקות שהשער של נצרת עילית היה באוויר, אבל הסיומת לא היתה טובה. בשורות נצרת עילית בלטו בעיקר איתן וולבלום וחוליו סזאר בהתקפה ובהגנה ליעד אלמליח ואלון נצר. מהעבר השני בלטו נתנאל גולדמן (תענוג של שחקן, לגיטימי לליגת העל), הבלם גיזי דורבור ובהתקפה דור כוכב. בדקות האחרונות של המשחק עפולה היתה יכולה לכבוש שער ניצחון, אך עידן דוד (שלא מחמיץ מצבים כאלה באימונים) החמיץ פעמים ממצבי הבקעה נוחים.   

מנכ"ל נצרת עילית גיל ברעם. הולך קשה

מאמן נצרת עילית ירון הוכנבוים. תיקו שני ברציפות

מנכ"ל עפולה יוסי כהן. עוד לא אבדה התקווה

מאמן עפולה יגאל אנטבי. קשה לו במשחקי חוץ

במהלך המשחק, בעיקר במחצית השנייה, היו המון דקות טובות של משחק קצבי עם מספר אירועים שהקפיצו את האוהדים.

בשורות נצרת עילית אכזב הקשר גיא דיין שבגלל פציעתו לא הצליח להציג את היכולת שבגינה נצרת עילית מועמדת לעלייה. בשורות עפולה היה זה החלוץ תומר סויסה שלא תרם לקבוצתו כלום בהתקפה.

השורה התחתונה: נצרת עילית, שלא ניצחה עדיין בפלייאוף העליון, איבדה את המקום הראשון לנס ציונה וירדה למקום השני, אך לאור המשחקים שצפויים לה סיכוייה להעפיל לליגת העל עדיין גבוהים. זה היה המשחק הראשון בפלייאוף העליון שהשוער אבי אבגי לא ספג.

טקס הוקרה ליצחק (סעידו) אלמליח

ראש העיר אבי אלקבץ והיו"ר עמיר נוי. יכולים להיות מרוצים

סגן ראש העיר שלמה מליחי גם הגיע לתמוך

היו"ר לשעבר דני אסולין והמנכ"ל לשעבר תומר רחמים באו לעודד את עפולה

כדורגלן העבר של נצרת עילית צביקה מנשקו

חבר הנהלת הפועל עפולה מיכה סילקו ומנכ"ל העירייה שלום שלמה

החלוץ האגדי של עפולה עמוס אעידן (מימין) עם אורי דוד ושרון יונה

עפולה נשארה חזק בתמונה העלייה לליגת העל, אבל הדרך לשם תהיה לה קשה בגלל סדרה של שלושה משחקים קשים נגד קטמון/ירושלים, נס ציונה וכפר סבא.

שאפו גדול מגיע לאוהדי עפולה, שכ-600 מהם הגיעו למשחק וכל הזמן עודדו את קבוצתם. אוהדי נצרת עילית המתוחים עודדו קצת פחות.

ביום שישי יוצאת נצרת עילית למשחק חוץ נגד הפועל רמת גן. הפועל עפולה תארח באצטדיונה את הפועל קטמון/ירושלים.