יו"ר הפועל עמיר נוי מתייחס להתפתחות הדרמטית בסגל השחקנים ולמשבר התקציבי לפיהם הקבוצה תאלץ לשחרר לפחות חמישה שחקנים. זאת לאחר פגישה קשה עם ראש העיר אבי אלקבץ שהחליט בסוף השבוע האחרון להיכנס לעובי הקורה בנושא תקציב הקבוצה כדי שלא יהיה גרעון גם השנה. 

ראש העיר אבי אלקבץ והיו"ר עמיר נוי (צילום: שרון צור)

"לאור האילוצים שרובם נובעים מהקשחת עמדות של הבקרה התקציבית החדשה, חלקן מוצדקות וזאת על מנת לשמור על הקבוצות בטווח העתידי, גילנו שיהיה קשה להעביר את כל סגל קבוצה כמו שהיינו רוצים להעביר. לכן אנחנו נאלצים לנקוט במספר צעדים מתבקשים שאחד מהם הוא שיחרור חלק מהשחקנים", אמר היו"ר נוי.

איך המאמן הגיב להחלטה הדרמטית?

"המאמן היה רוצה להשאיר את כל השחקנים, אבל הוא מבין שבמסגרת האילוצים נצטרך להתמודד בהצלחה גם עם האילוצים האלה".

ידוע כבר מי ישוחרר?

"אנחנו נשב ונגבש החלטה סופית. טובת הקבוצה לנגד עינינו ולשם אנחנו מכוונים".

מה מעמדו של יובל שאוט?

"יובל שאוט לא ישוחרר. יובל שאוט כבר עבר בקרה. הוא לא מופיע באתר ההתאחדות רק בגלל סיבה טכנית. הוא ישחק ביום שני בליגה".

איפה טעיתם?

"טעינו בעבודה מול הבקרה. לא חשבנו שהבקרה תקשיח עמדות בצורה כזו ולא תיתן לנו להתבסס על גיוס כספים. פרצתי את התקציב העכשווי וזה מה שמעניין את הבקרה - התקציב העכשווי. הבקרה לא מוכנה לקבל גיוס כספים, חסויות וספונסרים".

יובל שאוט (צילום: שרון צור)

בתוך כך, הערב תאשר מועצת העיר עפולה את תקציב התמיכות של הקבוצה לשנת 2020 שיעמוד על 2.1 מיליון שקל וכן הלוואה בסך מיליון שקל לכיסוי ההלוואה שהקבוצה לקחה. כלומר, בשנת 2020 תשקיע עיריית עפולה רק בקבוצת הכדורגל 3.1 מיליון שקל. בכך מוכיח ראש העיר אבי אלקבץ את עמידתו האיתנה לצד קבוצת הכדורגל ואת רצונו להבריא אותה כלכלית בהקדם.