הפועל גלבוע/ גליל, שהחלה את אימוניה לפני כשבועיים, מתכוננת במרץ לקראת פתיחת העונה החדשה בליגת העל בכדורסל. הקבוצה מגן נר מקווה לשכוח את העונה שעברה, שאותה סיימה במקום העשירי. לשם כך הם עמלו קשה במשך הקיץ ובנו סגל צעיר ואטרקטיבי.

ליאור ליובין | צילום: עוז מועלם

מלבד השלד שנשאר מהעונה שעברה, שכולל את נתנאל ארצי, יותם חנוכי, אייל ננקיו ועמית ראובן, צורפו לקבוצה גם גיל בני, קפטן נבחרת העתודה שזכתה באליפות אירופה (ושיחק בעונה שעברה במכבי רעננה), עמית גרשון, הזרים ג'ארמר גאלי וג'סטין טילמן, גארד נבחרת ישראל יפתח זיו ששיחק בעונה החולפת בעירוני נהריה, עידו פליישר שמגיע אחרי עונה של פריצה במכבי אשדוד, בניה סרור בוגר מחלקת הנוער המקומית וכמובן הדובדבן שבקצפת - הרכז הדומיניקני אדגר סוסה, ששיחק בהפועל ירושלים לפני כמה שנים וחתם בגלבוע/ גליל בתחילת השבוע. סוסה הוא בינתיים הזר השלישי בקבוצה שמחפשת עכשיו זר נוסף להשלים סופית את בניית הסגל.

"אנחנו כבר בשבוע השני לאימונים, והעבודה מתנהלת בקצב שאנחנו רוצים", אומר מאמן הקבוצה ליאור ליובין, "העבודה היא בעיקר לחבר בין השחקנים ולעבוד על כל מיני עקרונות שילוו אותנו. כשיצטרפו כל השחקנים - כמו סוסה שאמור להצטרף השבוע לאימונים, יותם חנוכי שנמצא בקורס מטעם הצבא ואמור להצטרף אלינו בשבוע הבא ועוד זר רביעי שאנחנו מחפשים, אנחנו נמצא את הקצב. בינתיים העבודה היא לחבר את השחקנים שנמצאים פה לדרך שלנו, ולחבר בין אחד לשני".

ליובין מצהיר כי הוא מרוצה מאוד מהסגל: "בנינו סגל מעניין מאוד ואני מרוצה מאוד מהתלכיד. הסגל הוא גם צעיר, גם מוכשר וגם מאוד רעב, והם יקבלו פה את ההזדמנות והאווירה המתאימה כדי להיות טובים.

"לגבי מטרות לעונה, בהחלט יש לנו. אני חושב שאי אפשר להניע קבוצה ללא מטרות מוגדרות מראש, ומבחינתנו הפלייאוף זו המטרה".

בימים אלה מחפש ליובין כאמור את הזר הרביעי שישלים את מצבת הזרים. המאמן מעדיף לחכות לשחקן המתאים ולא ממהר להחתים את השחקנים הרבים שמציעים לו. זה מה שהוא עשה עם סוסה, שמסומן כאחת ההחתמות המעניינות של הקיץ: "רצינו להביא שחקן מנוסה יותר בעמדות הגארד, ואני חושב שסוסה עונה על המטרה הזו. הוא שחקן מנוסה עם יכולות מאוד גבוהות. הוא גם בחור נהדר עם אישיות טובה ואני חושב שבכל ההיבטים היה שווה לחכות, כי זו עמדה שחשובה לנו".

ליובין, שחזר לקדנציה שנייה במועדון אחרי חמש שנים כעוזר מאמן, היה שותף לכמה הישגים נאים עם הקבוצה. על האיחוד המחודש עם גלבוע/ גליל הוא אומר, "זה מרגיש מאוד טבעי. כיף להיות פה. גלבוע/ גליל זה מקום מיוחד, ולא משנה מאיזה אזור אתה בא, תמיד אתה מרגיש פה בבית - בגלל האנשים במועדון ומסביב. אז החזרה היא מאוד מרגשת אבל גם מאוד טבעית".

איזה גלבוע/ גליל נראה העונה?

"אני חושב שאין לנו הרבה אפשרויות חוץ מלהראות קבוצה מאוד אינטנסיבית, מהירה ואנרגטית, כי בסופו של דבר זו הקבוצה שנבנתה וזו הזהות שלנו. נצטרך להתחבר מהר לזהות הזו, אבל אני מאמין שזה יהיה קל, כי זה האופי של השחקנים".

במהלך הקיץ ריחף כזכור מעל הקבוצה ענן של חוסר ודאות סביב התקציב והמשך שיתוף הפעולה עם המועצה - שאף איים להוריד את הקבוצה ליגה. העניין נפתר לבסוף לאחר שארגון האוהדים התחייב לגייס סכום של 1.5 מיליון שקל. "היו איזה יומיים של אי נוחות, אבל אני חושב שזה משהו שעבר ונגמר מהר", אומר ליובין. "אני שמח שהכל חזר למסלול, כי זה מאוד משמעותי גם לכדורסל וגם לאזור".