הפועל נוף הגליל תתייצב מחר למשחק חוץ בעילוט נגד מכבי אחי נצרת, משחק שעד לא מזמן נחשב ל'דרבי' לוהט בין הקבוצות. בנוף הגליל מאוכזבים מאוד מהפתיחה החלשה עד כה, כאשר הקבוצה הצליחה לצבור רק נקודה אחת מ-9 ובמועדון מקווים שניצחון הבכורה יגיע מחר מול הקבוצה מעילוט, כדי לא להיגרר לכדור שלג מיותר.

שרון סויסה (צילום: שרון צור)

למרות הפתיחה המאכזבת, מנהל הקבוצה שרון סוויסה אומר כי ישנה אווירה טובה במועדון והצוות המקצועי בטוח שזה רק עניין של זמן עד שהקבוצה תתחבר ותתחיל לצבור נקודות.

 "זה לא סוד שלא פתחנו טוב את העונה. יש הרבה שחקנים חדשים שצריכים להתחבר. אבל לא קרה כלום יש לנו קבוצה טובה וסגל טוב", אמר סויסה, "אנחנו עם הפנים קדימה ואני מאמין שברגע שיגיע הניצחון הראשון הפקק ישתחרר ונגיע לליגה. יש אווירה טובה בקבוצה ואין הרגשה של לחץ. כולם במוטיבציה להביא כבר את הניצחון הראשון".

יש לציין כי המאמן איתי מרדכי ביחד עם הצוות המקצועי עשו לא מעט שינויים מהמשחק הראשון של העונה, הן בהרכב והן במערכים, אך עדיין ניכר כי השחקנים עדיין לא מחוברים מספיק והיכולת דלה. "פתחנו את העונה טוב ונתנו מחצית ראשונה מצוינת נגד מכבי פתח-תקווה, שהיא הקבוצה אולי הכי חזקה בליגה אז זה נותן לנו עידוד להמשך שיש לנו קבוצה טובה", אמר מנהל הקבוצה, "נכון שבמשחקים אחרי באה ירידה ביכולת, אבל מדובר בתחילת עונה. השחקנים צריכים עוד להתחבר ולהיכנס לכושר. איתי עושה שינויים כי צריך לעשות רוטציה ואני מאמין שבסוף זה יתחבר לנו ונגיע למטרה שלנו - פלייאוף עליון, אין לי ספק בכלל".

אין חשש שמדובר בבעיה מנטאלית כהמשך ישיר לסוף העונה שעברה?

"אנחנו לא נכנסים לכל הקלישאות האלה של בעיה מנטאלית. יש לנו שחקנים מאוד מנוסים שתורמים מהניסיון שלהם כמו גיא דיין, אבידור, פדרו וליעד אלימלח. שחקנים שמובילים אותנו עוד מהעונה שעברה והיו דקה מעלייה. אני מאמין שגם העונה הם ייתנו את התרומה שלהם ויובילו אותנו לפלייאוף".

כידוע אחת הבעיות המרכזיות איתן נאלץ להתמודד מרדכי מתחילת העונה היא חסרונו של המגן הימיני הוותיק אחמד קסום, שפצוע עוד מהעונה שעברה ואינו מצליח לחזור לאימונים סדירים. מרדכי נאלץ לאלתר בעמדה הזו מתחילת העונה, אבל היום הוא קיבל בשורה משמחת עם חתימתו של המגן עודד אלקיים, בתקווה שהוא זה שייתן את הפיתרון למצוקת המגן הימיני בנוף הגליל.

 "אנחנו לא יודעים מה קורה עם אחמד ומה הצפי חזרה שלו. זה תפקיד שמאוד חסר לנו מתחילת העונה. איתי נאלץ להסיט לעמדה הזו שחקנים שזה לא התפקיד המקורי שלהם אז אני חושב שזה בהחלט רכש טוב וראוי שיתרום לנו הרבה", אמר סויסה.