ראש המועצה עופר בן אליעזר משוחח עם ההורים (צילום: מועצת רמת ישי)

במסגרת פעילות מחלקת החינוך של מועצת רמת ישי בשיתוף אגף 'מצילה' במשרד לביטחון פנים להעלאת המודעות לגלישה בטוחה ברשת, התקיים בחטיבת הביניים 'היובל' יום משותף של הורים-ילדים בנושא גלישה בטוחה באינטרנט וברשתות החברתיות.

האירוע התקיים לתלמידי שכבת ז' והוריהם. בתחילה שמעו ההורים הרצאה של ד"ר אביטל גרשפלד-ליטוין, ולאחר מכן התקיימה הפעילות המשותפת בנושא זה. ראש מועצה עופר בן אליעזר, שפתח את היום, קרא להורים לגלות מעורבות בנושא ומנהלת מחלקת החינוך מירי דרוקר סיפרה להורים על מגוון הפעילויות של המועצה והמחלקה בנושא גלישה בטוחה.

אגף 'מצילה' של המשרד לביטחון פנים רואה חשיבות רבה בהגברת המודעות לגלישה נכונה וזהירה באינטרנט וברשתות החברתיות ומקדם פעילויות מגוונות ביישובים ובמערכת החינוך בשיתוף עם משרד החינוך. פעילות זו ברמת ישי נעשית באמצעות רכז מצילה יישובי יחיאל סבג. יש לציין כי מגוון הפעילויות מופנה לקהל הרחב תוך התמקדות בקבוצות ייעודיות – בני נוער, הורים ואנשי מקצוע. במסגרת הפעילויות מקיימים גם השנה בבית הספר היסודי 'ארזים' ברמת ישי הרצאות וסדנאות בתחום, כולל סדנה להורים בנושא אינטרנט בטוח.

ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר, שמגלה מעורבות רבה בנושא, חתם לאחרונה על האמנה לגלישה בטוחה ברשת: "תופעת הבריונות ברשת מהווה סכנה לחברה בכלל ונוער בפרט, חובה עלינו המבוגרים להוות מודל לחיקוי בעניין, לנהוג במשנה זהירות בכל פעילותנו ברשתות החברתיות לסוגיהן (ווטסאפ, פייסבוק, אינסטרגם ועוד), מעורבותנו כהורים בתחום זה הינה חובה ולא זכות, אנו במועצה נמשיך להרחיב את התכניות החינוכיות לצמצום התופעה בשיתוף עם משרד החינוך ואגף 'מצילה'".