צילום: ענת חרמוני

כ- 120 נערות, תושבות המועצה משכבות ז' - ט' מכל בתי הספר ברחבי העמק, השתתפו ב'ערב הנערה 2017' שכלל יצירה, פעילות גופנית וסדנאות ערכיות. 'ערב הנערה' הינה מסורת שמתקיימת במועצה במטרה ליצור מפגש חברתי מהנה ובמהלכו, לאפשר עיסוק בתכנים ערכיים, חווייתיים ומניעתיים, המעסיקים נערות מתבגרות.

הנערות, שהגיעו לבית המועצה בהסעות מאורגנות מיישובי העמק, נהנו מדוכנים מגוונים שכללו אוכל ושתייה, יצירה, שזירת שיער ופינת משחקי חשיבה. בחלקו השני של הערב השתתפו הבנות בסדנאות אשר מטרתן לעלות תכנים מעולמן של הנערות ולפתוח את המחשבה למצבי סיכון אפשריים בנושאים מגוונים, ביניהם: הגנה עצמית, גוף בריא, 'קוד לבוש', כסף משלך, שולחנות בריחה בנושא גיל ההתבגרות ושימוש באלכוהול ותזונה נכונה. את הסדנאות הנחו מנחים מקצועיים ומנוסים וליוו עובדות סוציאליות מאגף קהילה ורווחה ומדריכות הנוער.

הנערות לקחו חלק פעיל בסדנאות, שאלו, התנסו וסיפרו כי למדו דברים חדשים במהלך הערב. בסיומו של הערב התקיימה מסיבת אוזניות שמחה וכל משתתפת קיבלה מגנט עם תמונתה מהאירוע ושי אישי שנתרם על ידי המועצה הדתית של עמק יזרעאל.

הערב הינו תולדה של שיתוף פעולה בין מחלקות רבות במועצה: מחלקת הנוער, אגף קהילה ורווחה, חינוך בלתי פורמאלי, מועצה ללא אלימות, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול ורשות מקדמת אורח חיים פעיל ובריא, וכן הודות להתנדבותם של גופים ומתנדבים בערב עצמו: צאלה מורג, יערה שניר, בת אל צרפתי, בת אל יעקב, ליאם בן גל ולירז ג'בלי.

צילום: ענת חרמוני

דנה צולי, עובדת סוציאלית לנערות מיחידת הנוער באגף קהילה ורווחה, סיכמה את האירוע: "הצלחנו ליצור מפגש בין נערות ממגזרים השונים בעמק ומיישובים שונים, מבחינתנו אחת ממטרות ערב זה היא להגיע לכל מגוון הבנות בעמק וליצור מפגש אחר ביניהן".

אלה בדש – רכזת ליווי מד"בים במחלקת הנוער ואחראית על האירוע, התייחסה למספר הגבוה של הנערות שהשתתפו באירוע ואמרה: "האתגרים בעולם המודרני מחייבים אותנו למצוא את הדרכים להגיע לבנות בדרכים מגוונות גם לפתוח פתח לשיחות בתחומים ערכיים ומהותיים ובעיקר לשמוע אותן ואת הדברים המעניינים אותן".