בר אמסלם (צילום: אלבום פרטי)

כבוד לעיר עפולה: מאיר נועם-אלימלך מקרית החינוך אמי"ת יהודה ובר אמסלם מבית הספר אלון- אורט בן גוריון  זכו בפרס שר החינוך ל'נוער מתנדב' על שם אלעד ריבן ז"ל.

ריבן, בן 16 במותו, היווה מופת של התנדבות. הוא קיפח את חייו במהלך השריפה הגדולה בכרמל בשנת 2010,  שגבתה את חייהם של 44 בני אדם. על שמו הוקם הפרס על שם נוער מתנדב, המהווה ביטוי לרצון לעודד את בני הנוער להתנדבות והוא מוענק לתלמידים מצטיינים בפעילות ערכית וחברתית.

מאיר נועם-אלימלך, תלמיד כיתה י"ב בקרית החינוך אמי"ת יהודה, פעיל במועצת התלמידים הבית ספרית ומוביל יוזמות של חונכות בתכנית 'אח בוגר' לתלמידים הצעירים.

בנוסף, נועם-אלימלך מדריך מוערך בתנועת הנוער הדתית 'בני עקיבא' בעיר לחניכיו בכיתה ח', ואף תיפקד כמנכ"ל במיזם יוניסטרים להעצמת בני נוער בפריפריה ביזמות עסקית.

מאיר נועם אלימלך (צילום: אלבום פרטי)

בר אמסלם, תלמיד כיתה י"ב בבית ספר אלון-אורט בן גוריון, מתנדב זה ארבע שנים במועצת התלמידים הבית ספרית ואף תיפקד במשך שנתיים כסגן יו"ר המועצה.

לפני כחודש נבחר אמסלם ליו"ר מועצת הנוער העירונית. אמסלם מדריך זה שלוש שנים בתנועת הנוער העובד והלומד וחונך את המדריכים הצעירים בתנועה.

"אנחנו מעודדים את בני הנוער בעיר למעורבות חברתית ולתרום לקהילה. אני מברך את הזוכים על ההצטיינות המחוזית", אמר חנן בן דוד, מנהל מחלקת נוער.

מנהלת אגף החינוך עופרית וינברגר: "אני גאה בבני הנוער שלנו, שגם בשנה זו שמים את עפולה על המפה. יישר כוח למחלקת הנוער על הליווי, לצוותי ההוראה ולהורים בבית. נמשיך להעשיר את תחום המעורבות החברתית בעיר לנוער ולצעירים".