מגרש הכדורגל ב'אמי"ת יהודה' כיום (צילום: אלבום פרטי)

הורים לתלמידים בבית הספר 'אמי"ת יהודה' בעפולה התלוננו לאחרונה שלילדיהם אין בחצר בית הספר מגרש כדורגל ראוי לשחק בו בהפסקות. לטענתם, מגרש הכדורגל היחיד בבית הספר הוא בשטח שרובו אדמה, המסכן את בריאות המשחקים בו, סביבו צומחת עשבייה ושני השערים ישנים ונטולי רשתות. למעשה מדובר במגרש כדורגל, לכאורה, לא ראוי ובמתקן לא בטיחותי.

בעקבות זאת פנו ההורים לחבר מועצת העיר יוסף אסרף, שיעזור להם בנושא מול העירייה. אסרף מיהר לשלוח מכתב לראש העירייה יצחק מירון, ובו תיאר את חומרת המצב.

"מדובר בבית ספר לבנים וזו התעסוקה היחידה שלהם בהפסקות - לשחק כדורגל", אמר אסרף. "הבעיה היא שאין להם תנאים נורמטיביים לשחק. המשטח של המגרש מסוכן והסיכוי להיפצע גבוה. ההורים ביקשו בסך הכל שישתלו במקום דשא חי ושיחדשו את השערים".

לטענת אסרף, מדובר בהשקעה שאינה עולה על 5,000 שקל. "נמסר לי שעומד להיבנות בית ספר חדש, אבל עד שייבנה יעברו לפחות שנתיים, אם לא יותר. הילדים צריכים פתרון עכשיו. חינוך טוב מתחיל בהתייחסות לדברים הקטנים", אמר חבר המועצה.

מעיריית עפולה נמסר בתגובה: "שאלת מגרש הכדורגל לא עלתה במשך עשרות שנות קיומו של בית הספר, אלא רק כעת, לאחר שידוע לכל שבשנה הקרובה עומד להיבנות קמפוס ממלכתי־דתי מפואר, שיכלול עזרי ספורט משוכללים ואת כל הדרוש לסביבת לימודים מזמינה ומהנה. כך שכל הוצאה כספית כעת להקמת מגרש כדורגל לשימוש של חודשים בלבד היא מיותרת".