עם חזרת הילדים לגנים ובתי הספר מתחילים להיכנס גם ועדי ההורים של השכבות השונות לתכנון כספי ההורים לשנה הבאה. מדובר בתהליך שאנשים רואים בו לרוב מסורבל ומצריך מעקב רב ושקיפות דוגמת -  מי שילם, על מה יצא הכסף וכמה, כמה כסף נשאר ועוד.

אילוסטרציה. צילום: shutterstock

במקום לאסוף שטרות ומטבעות, ניתן היום בצורה נוחה לעשות שימוש באפליקציות ייעודיות, שהופכות להיות רווחות יותר. הפתרון זמין, נוח, קל לשימוש ומספק שקיפות מלאה. אפליקציות התשלום המובילות היום הן ביט (של בנק הפועלים), פייבוקס (של דיסקונט) ופפר (של בנק לאומי). שלושת האפליקציות הללו מאפשרות תשלום קבוצתי, אך ישנם הבדלים ביניהם שכדאי לכם להכיר.

השוואה בין שלושת האפליקציות המובילות לתשלום
חווית השימוש בשלושת האפליקציות דומה יחסית. בביט ופפר ישנם כפתורי "שלם" ו"בקש" ובפייבוקס ישנם שלושה כפתורים: "שלח תשלום", "בקש תשלום" וגם כפתור "יצירת קבוצה חדשה", כך שנראה כי מטרתה העיקרית של פייבוקס הינה בתשלום הקבוצתי, המספקת מגוון של אפשרויות נוספות, כמו: איסוף כסף לתרומה, איסוף כסף למתנה וכמובן - קופת ועד. בכל מקרה, בבחירת אפשרות איסוף התשלומים הקבוצתיים כדאי לקחת בחשבון את השיוך הבנקאי אשר עלול להשפיע על עמלת השורה, כמו גם את האפשרויות השונות שמספקת כל אפליקציה. אם המטרה היא איסוף כספים קבוצתיים בלבד, נראה כי האופציה של פייבוקס אטארקטיבית יותר.